Неділя, 24.09.2023, 07:53 Вітаю Вас Гість | RSS
             Відкрита сторінка " Інформаційний центр"                                                                                                             


                   Головна сторінка                                                  Translate      traduire      übersetzen     tradurre

Меню сайту

Структура освіти Ставищенщини


 

Методична робота 

Структура РМК 

Планування роботи

 

Робота з обдарованими дітьми 

МАН 

 Олімпіади 

 Конкурси


 

Професійний розвиток педагогів 

 

Анотований каталог РМК 


 Відзначення дня народження Т.Г.Шевченка

Творча лабораторія доктора педагогічних 

наук І.Г. Осадчого

Авторські освітні технології

 

Наші контакти Форум 
Актуальна тема для обговорення

 
Висловіть свою думку
Якій формі підвищення професійного рівня та самоосвіти Ви надаєте перевагу?
Всього відповідей: 156

 

 Важливі посилання

     

       

   

            
   
 
      
       
   
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» Форма входу

 
  Інформаційний центр РМК на допомогу сільському вчителю
Однією із структурних одиниць Ставищенського РМК є інформаційний центр, створений в 1998 р. Головна мета діяльності інформаційного центру – інформаційне, методичне та довідково-бібліографічне забезпечення діяльності закладів освіти.
Необхідність створення такого центру в структурі РМК зумовлена обмеженістю ресурсної бази сільського навчального закладу та необхідністю підвищення якості освітніх послуг.
Цілком очевидно, що для забезпечення результативності освітнього процесу кожен учитель має оперативно отримувати інформацію про нові нормативно-розпорядчі документи, відомості про сучасні навчально-виховні методики, пріоритетні напрями в наукових дослідженнях з педагогіки, психології, соціології, мати повну і достовірну інформацію про перспективний педагогічний досвід.
Цілеспрямована діяльність по своєчасному вивченню та задоволенню інформаційних потреб педагогічних працівників на основі ефективного використання інформаційно-бібліографічних ресурсів системи освіти району, розробка механізмів інформаційного забезпечення навчальних закладів району висвітлена в цільовому проекті "Інформаційний простір”, який є складовою частиною річного плану роботи РМК. Для здійснення ефективної діяльності інформаційний центр використовує матеріальну базу районного методичного кабінету та комп’ютерного центру відділу освіти.
Кожен сільський педагог без особливих зусиль може ознайомитись в інформаційному центрі із сучасними освітянськими здобутками й бути проінформованим у своїй галузі не гірше, ніж міський вчитель. Уся періодика, яка надходить у центр, обробляється, систематизується, тому вчитель може скористатися наявним матеріалом з найменшою затратою часу.
А своєрідною рекламою новим педагогічним надходженням є інформаційно-методичний вісник "Педагогічний орієнтир”. В цьому виданні подаються короткі анотації новинок педагогічної преси, хроніка освітнього життя району, накази, листи відділу освіти райдержадміністрації, методичні рекомендації та інструкції, висвітлюється діяльність районної асоціації дитячих організацій Ставищенщини "Крона”, інших структурних центрів РМК і т.д.
Працівники інформаційного центру здійснюють інформаційне забезпечення районних педагогічних конференцій, семінарів, "круглих столів”, нарад учителів та керівників навчальних закладів району. Через інформаційний центр здійснюється замовлення підручників та навчальних програм закладами освіти району.
Інформаційний центр займається також видавничою діяльністю. Проект "Інформаційний простір” передбачає випуск серії "Практична педагогіка” (1 раз на квартал) та "Практична психологія” (2 рази на рік). На сьогодні вже видано близько 80 номерів збірок друкованої продукції.
Уся робота, безумовно, дозволить донести до кожного сільського педагога найновіші досягнення педагогічної науки та практики, що сприятиме ефективній діяльності освітньої системи району.
 
Положення про інформаційний центр РМК
1. Загальні положення
1.1. Інформаційний центр є структурним підрозділом районного методичного кабінету. Метою його діяльності є інформаційне та довідково-бібліографічне забезпечення роботи навчальних закладів району.
1.2. Центр не користується правами юридичної особи і в своїй роботі керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», нормативними актами та документами Міністерства освіти України, Положенням про районний методичний кабінет відділу освіти Ставищенської районної держадміністрації та цим Положенням.
2. Головні завдання та зміст діяльності
2.1. Головними завданнями інформаційного центру є:
 оперативне інформаційне забезпечення освітньої діяльності навчальних закладів району (накази та листи відділу освіти, рішення колегії відділу освіти та координаційної освітньої ради, методичні рекомендації тощо);
 довідково-бібліографічне забезпечення навчально-виховного процесу та консультування педагогічних і керівних працівників навчальних закладів району;
формування фонду наукової, методичної та навчальної літератури, періодичної педагогічної преси бібліотеки районного методичного кабінету;
 методичне забезпечення діяльності шкільних бібліотек та координація їхньої роботи щодо забезпечення навчальних закладів підручниками, навчально-методичною літературою, навчальними програмами;
пропаганда передового педагогічного досвіду, сучасних освітніх технологій та досягнень науки.
2.2. Відповідно до головних завдань, інформаційний центр:
організовує випуск і розповсюджує інформаційно-методичний вісник «Педагогічний орієнтир» (раз на місяць) та серій «Практична педагогіка» (один раз на квартал) та «Практична психологія» (раз на півріччя);
 формує замовлення на видання підручників, навчально-методичних посібників та іншої навчально-методичної літератури, навчальних програм та забезпечує ними навчальні заклади району;
 створює реєстр передплатної педагогічної преси навчальних закладів та педагогічних працівників району;
створює картотеки педагогічної інформації;
 здійснює інформаційне забезпечення районних педагогічних конференцій, семінарів, круглих столів, нарад педагогічних та керівних працівників навчальних закладів району тощо.
3. Організаційна структура та управління інформаційним центром
3.1. Штатна структура центру складається з завідувача центру та методистів. Чисельність персоналу визначається відділом освіти районної державної адміністрації.
3.2. Завідувача центру та методистів призначає завідувач районного методичного кабінету за погодженням із завідувачем відділу освіти районної держадміністрації.
3.3. Завідувач інформаційним центром:
організовує роботу центру і несе відповідальність за результати його роботи;
звітує про виконану центром роботу у встановленому порядку.
3.4. Для підготовки випусків інформаційно-методичного вісника «Педагогічний орієнтир» та серій «Практична педагогіка» і «Практична психологія» створюються редакційні колегії, які затверджуються завідувачем відділу освіти районної державної адміністрації.
3.5. Для досягнення мети та завдань інформаційного центру залучаються працівники відділу освіти і районного методичного кабінету, представники наукової та педагогічної громадськості.
4. Фінансово-господарська діяльність
4.1. Фінансування інформаційного центру здійснюється за рахунок бюджетних коштів, виділених на утримання районного методичного кабінету, а також додаткових джерел фінансування, з яких формуються позабюджетні кошти.
4.1. Інформаційний центр використовує матеріальну базу районного методичного кабінету та відділу освіти районної держадміністрації.
4.2. Інформаційний центр має право надавати платні послуги у встановленому законодавством порядку.


 

 

 

 

 

 

 

 


» Пошук

» Календар
«  Вересень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 ГОТУЄМОСЬ

 ДО НОВОГО   НАВЧАЛЬНОГО  РОКУ   

ОСВІТНІ  БЛОГИНаціонально-патріотичне вихованняНОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Корисні посилання


 

 
Погода в Ставище,

Copyright MyCorp © 2023
Сайт управляється системою uCoz